Заміна HDD на SSD

В більшості сучасних ноутбуків та випущених роками раніше використовуються тільки дві рушійні частини: вентилятор системи охолодження і жорсткий диск (HDD). Принцип роботи HDD схожий на програвач грамплатівок: вініловий диск обертається двигуном зі швидкістю 45 обертів на хвилину, а магнітна головка, що зчитує з доріжки звук. Двигун жорсткого диска обертається більш ніж в 1000 разів швидше: від 5400 до 7200 оборотів в хвилину, але тим не менш, запис і зчитування проводиться послідовно: так як магнітна головка не може перебувати у двох місцях одночасно.

Навіщо міняти HDD на SSD

У свої кращі роки жорсткі диски пропонували високу продуктивність при невисокій ціні, але технології не стоять на місці: кожен рік з’являється нове покоління процесорів, збільшується обсяг і швидкість роботи оперативної пам’яті, відеокарти стають все більш потужними. В умовах постійного зростання продуктивності комплектуючих жорсткі диски досягли своєї межі: збільшується тільки обсяг збереженої інформації.  Коли ваш ноутбук «підвисає» знайте, що причина цього в 99% випадків недостатня швидкість роботи жорсткого диска.

У чому суть SSD

Виникає логічне питання, що з цим робити? Відповідь проста, потрібно замінити HDD на SSD. У цьому випадку повільний жорсткий диск змінюється на супершвидкий твердотільний накопичувач. SSD не має в своїй конструкції механічних частин, і являє собою друковану плату з набором мікросхем: контролер (відповідає за передачу даних), кеш-пам’ять (використовується для прискорення запису/зчитування файлів), і безпосередньо чіпи пам’яті (в яких зберігається інформація).  Самі по собі чіпи пам’яті працюють на досить високій швидкості, а так як їх може бути 2, 4, 6, 8 або більше – швидкість збільшує кратно.

Переваги переходу на SSD

Крім збільшення швидкості обміну інформацією у SSD є безліч незаперечних переваг. Виділимо найбільш значущі:

  1. Твердотільний диск споживає в рази менше енергії, а, отже, збільшує автономність пристрою.
  2. SSD накопичувач не чутливий до ударів і падінь (в розумних межах), на відміну від крихкого HDD.
  3. Твердотільні диски абсолютно безшумні і не виділяють тепла.
  4. Значний приріст продуктивності. Це означає, що ваш досвід роботи за ноутбуком буде розділено на 2 етапи: до того, як встановив SSD і після. Завантаження системи після включення за 10 секунд стане реальністю.

Що робити з інформацією на HDD

Коли ви прийняли рішення, що хочете встановити SSD, замість HDD вам буде потрібно тільки прийти в один із наших сервісних центрів, про все інше подбають наші співробітники. Ми підберемо для вас оптимальний варіант за обсягом і вартістю, а потім встановимо диск і виконаємо перенесення інформації. Крім комплексної послуги – ви можете звернутись до нас зі своїм, заздалегідь придбаним SSD-диском.

Що робити зі старим HDD диском

Варіантів використання жорсткого диска, вилученого з ноутбука кілька. Ось найпопулярніші варіанти подальшої експлуатації HDD:

  1. Вставити жорсткий диск в спеціальну кишеню Optibay і встановити замість приводу оптичних дисків. Згадайте, коли останній раз ви використовували DVD-привід? Жорсткий диск відмінно впишеться на його місце. У цьому випадку ви отримаєте збільшення простору і всі файли, записані раніше в ноутбук, будуть завжди з вами.
  2. Придбати перехідник з корпусом для жорсткого диска і використовувати його як «Флешку. З цим способом ви зможете використовувати жорсткий диск, але вже поза корпусу ноутбука. Таким способом легко користуватися, він не вимагає додаткових навичок або програмного забезпечення: ви просто вставляєте кабель до USB-порту вашого ноутбука і бачите на екрані свої файли.

Що після заміни?

Після заміни жорсткого диска на твердотільний у вас виникне тільки одне питання: «Чому я не зробив цього раніше?». Адже процедура займає небагато часу, коштує недорого не вимагає переустановлення Windows і програм.